Motywacyjna Marchewka

Jeśli chodzi o faktyczne osiągnięcie celów, które sam sobie wyznaczyłeś, nie osiągniesz zbyt dużego postępu bez dobrej podaży własnej motywacji. I nie mówię tutaj tylko o jednorazowym momencie podniecenia i energii. O ile, oczywiście, nie jest to prosty cel, który można wykonać w bardzo krótkim czasie. Nie, mówię o rodzaju motywacji, której potrzebujesz na co dzień. Osoby, które przeprowadzą Cię tydzień po tygodniu, gdy będziesz dążyć do osiągnięcia długoterminowych celów, które polegają na budowaniu stylu życia, kariery, bogactwa finansowego i osobistego zdrowia. Ten rodzaj motywacji jest jak samo podtrzymujący się ogień.

Jakie są twoje poziomy motywacji? Czy zmagasz się z brakiem motywacji?

Cóż, prosty fakt jest taki, że wszyscy w pewnym momencie to robimy – jednak praca z odpowiednimi rozwiązaniami tego problemu jest tym, co oddziela tych, którzy osiągają swoje cele, od tych, którzy rezygnują i tylko bawią się w długie sny o tym, co może być.

Użyj kilku motywacyjnych marchewek Pomyśl o klasycznym rolniku i jego osiołku.

Jeśli rolnik da całą marchew  przed podróżą, to osioł prawdopodobnie szybko usiądzie na swoim tyłku ponieważ dostał to co chciał. Dlatego rolnik wiesza marchewkę z patyku, który jest poza zasięgiem skonsumowania przez osła, a więc osioł będzie nadal trzymał się tej marchewki przez całą podróż chcąc ją dogonić i zjeść. Tak samo ty możesz również użyć takiej marchewki motywacyjnej, utrzymując swoje cele widoczne dla ciebie. Regularne obserwowanie celów i związanych korzyści bardziej będzie Cię pobudzać do podjęcia działań w tym kierunku. Zapisz je i pozostaw na biurku, gdzie łatwo je zobaczysz. Używaj karteczek samoprzylepnych i umieszczaj je obok luster, lodówki lub innych obszarów, na które patrzysz każdego dnia. Możesz nawet stworzyć tablicę wizji, swoje marzenie na przyszłość. Twoja wizja powinna cię zainspirować; powinieneś czuć się podekscytowany, gdy spojrzysz na swoje cele lub myślisz o nich. Chodzi o to, aby mieć te marzenia i cele na czele swojego umysłu, uruchamiając je wizualnie.

Nagradzaj siebie po podjęciu działania – Twoja marchewka może też być czystą nagrodą.

Jeśli doświadczasz ciszy w swojej motywacji, możesz zachęcić siebie do działania, nagradzając siebie po wykonaniu określonego zadania. Zaplanuj swoją nagrodę przed wykonaniem zadania, którego zwlekasz lub unikniesz. Na przykład: „Jeśli schudnę X kg do końca lutego – w nagrodę zrobię sobie dzień dziecka i zjem MC Zestaw”. Pamiętaj o wszystkich korzyściach, jakie otrzymasz, jeśli nadal będziesz podejmować działania zmierzające do osiągnięcia swoich celów. Te przyszłe korzyści są również twoją nagrodą. Lepsze zdrowie, więcej energii, silniejsze finanse, przyjemny styl życia lub cokolwiek innego zmusi cię do pójścia naprzód w kierunku twoich celów. Przyjrzyj się krótkoterminowym i długoterminowym korzyściom jako osobistym nagrodom, a to pomoże ci kontynuować działanie.

Sięgnij do swojej grupy wsparcia. Innym narzędziem trwałej motywacji jest otaczanie się wspierającymi przyjaciółmi, mentorami i trenerami, którzy są świadomi twoich celów i wysiłków, które podejmujesz, aby je osiągnąć. Będą w twoim kącie, z twoimi zainteresowaniami na sercu i pomogą ci zmotywować cię, kiedy potrzebujesz tego dodatkowego szturchnięcia. Jeśli uderzy cię bezwładność, twoja sieć wsparcia pomoże ożywić twoją motywację, ponownie skupić myśli i energię i przypomnieć o celach, które zadeklarowałeś jako ważne. Ostateczne przemyślenia na temat motywacji Nie ma wielkiej tajemnicy, aby pozostać zmotywowanym, chodzi bardziej o dyscyplinę. Ale im więcej korzystasz z tego rodzaju strategii, tym szybszy postęp, jaki masz, i większa szansa na długoterminowy sukces.

Kilka pytań dla ciebie … Jakie strategie używasz do motywowania siebie? Jakie trudności napotykaliście na zmotywowanie? Daj mi znać w komentarzach poniżej.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go w mediach społecznościowych. Do następnego razu!