Czy kiedykolwiek czułeś się całkowicie wyczerpany, wyczerpany i wyczerpany wokół konkretnej osoby, bez wyraźnego powodu?

Wampir energetyczny to osoba, która karmi się emocjonalną lub psychiczną energią. Ludzie przejawiający cechy wampiryzmu energetycznego zazwyczaj nie mają empatii, wrażliwości i dojrzałości emocjonalnej. W wyniku bólu lub niepewności, jakie odczuwają w środku, wampiry energetyczne są uzależnione od żerowania na witalności innych jako próba uleczenia ich wewnętrznego cierpienia.

Wampir energetyczny może być kimkolwiek: przyjacielem, członkiem rodziny, kolegą, znajomym, dzieckiem, synem lub córką, a nawet romantycznym partnerem. Jeśli jesteś osobą bardzo empatyczną i opiekuńczą, możesz aktywnie przyciągać wampiry energetyczne do swojego życia. Niestety, jeśli jesteś bardzo współczującą osobą, która nie wie, jak wytyczać granice, jest bardzo prawdopodobne, że jesteś teraz otoczony wampirami energetycznymi! Wampiry energetyczne lgną do ciebie, ponieważ nieświadomie pragną rozwiązać głębszy problem w swojej psychice – i postrzegają Cię jako rozwiązanie ich problemów.

6 rodzajów energii wampirów

Wampiry energetyczne mogą wzbudzać w nas litość ważne jest, aby pamiętać, że nie rozwinęli jeszcze zdolności radzenia sobie ze swoimi problemami. Wampiry kradnący energie żerują na innych, ponieważ cierpią. Jednak ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że NIE jesteś odpowiedzialny za rozwiązywanie ich problemów. Oni są odpowiedzialni za uporządkowanie sami.

Często wampir energetyczny sprawia, że ​​czujemy się tak wyczerpani, że nie jesteśmy w stanie zadbać o siebie. W wyniku nieustannej interakcji z wampirem energetycznym możemy czuć się przewlekle zmęczeni, przygnębieni, zaniepokojeni, rozdrażnieni lub rozgniewani, a nawet popaść w depresję lub stan nerwowości.

Ważne jest, aby nauczyć się „rysować linię” i ustalać granice wokół tych typów ludzi. Bez uczenia się, jak rozpoznać różne rodzaje wampirów energetycznych w twoim życiu, trudno będzie ci praktykować samopiekuńczość i asertywność.

Oto sześć głównych rodzajów wampirów energetycznych:

1. Wampir ofiara lub wampir męczennik

Wampir ofiara lub Wampiry Męczennik żeruje na twojej winie. Ofiary/męczennicy uważają, że są „na łasce” świata i cierpią głównie z powodu innych ludzi. Zamiast wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje życie, wampiry ofiary/męczennicy nieustannie obwiniają, manipulują i emocjonalnie szantażują innych. Dysfunkcjonalne zachowanie Wampira-Ofiary – Wampira Męczennika wynika z jego wyjątkowo niskiej samooceny. Nie zawsze otrzymując znaki miłości, podziękowania i aprobaty, Wampiry Ofiary – Wampiry Męczennicy czują się niegodne i nie do przyjęcia, które starają się abyś czuł się winny/a i wykorzystują twoją sympatię / empatię.

Jak pielęgnować swoją energię: Kiedy jesteś w pobliżu Wampira ofiary – Wampira męczennika, bądź świadomy oznak użalania się nad sobą. Na przykład, wskazówka użalania się nad sobą może być skłonnością osoby do obwiniania innej osoby za ich cierpienie lub może być opisem tego, jak straszny był ich dzień. Nie angażujcie się w użalanie się nad sobą. Ogranicz swoją interakcję z nimi, jeśli to możliwe.

2. Wampir narcystyczny

Wampir narcystyczny nie ma zdolności wykazywania empatii lub prawdziwego zainteresowania wobec innych ludzi. Narcystyczne wampiry niosą nieświadomą filozofię „najpierw MNIE, potem CI.” W związku z tym wampiry narcystyczne będą nieustannie oczekiwać, że w twoim życiu będą grali pierwsze skrzypce na pierwszym miejscu, karmisz ich ego i robisz to, co mówią. Narcystyczne wampiry będą również manipulować tobą z fałszywym urokiem, ale równie szybko odwrócą się i dźgną cię w plecy. Jeśli masz w swoim życiu Narcystycznego Wampira, możesz odczuwać skrajne poczucie beznadziei, gdy czujesz się zmiażdżony pod ich blaskiem.

Jak pielęgnować swoją energię: Jeśli nie jesteś w stanie odciąć się od tej osoby, możesz ograniczyć kontakt.

3. Wampir dominator

Wampir dominator uwielbia czuć się lepszym i lubić być „alfa” wśród samców lub samic. Z powodu ich głębokiej wewnętrznej niepewności bycia „słabym” lub „złym” (i dlatego boli), Dominator Wampir musi zrekompensować to sobie poprzez zastraszanie. Często Dominator Wampir jest głośnym typem człowieka, który ma sztywne wierzenia i czarno-białe postrzeganie świata. Wampiry dominatory często są rasistami, seksistami i / lub bigoterami.

Jak pielęgnować swoją energię: Zgódź się z tym nie zgodzić. Ćwicz asertywność w razie potrzeby i ograniczaj kontakt z tego typu wampirem. Uświadom sobie, że ich próba przestraszenia jest wynikiem głębokiego lęku przed byciem zdominowanym, a przez to bolesnym doświadczeniem dla Ciebie.

4. Wampir melodramatyczny

Wampir energii melodramatycznej rozwija się, tworząc problemy. Często ich potrzeba tworzenia ciągłego dramatu jest wytworem ciemnej, podstawowej, pustki w ich życiu. Melodramatyczne wampiry uwielbiają także poszukiwania kryzysu, ponieważ daje im to powód, by czuć się prześladowanym (tak wyjątkowym i potrzebującym miłości), przesadnym poczuciem własnej ważności i unikaniem rzeczywistych problemów życia. Innym powodem, dla którego melodramatyczne wampiry lubią tworzyć dramaty – spowodowane jest to tym, że negatywne emocje, które żywią, są jak narkotyk uzależniające (tak jak gniew).

Jak pielęgnować swoją energię: odmawiaj brania udziału lub brania udziału w mieszaniu puli melodramatycznego wampira. Zwróć uwagę na wzorce zachowań i wyzwalacze, które sprawiają, że chcesz się zaangażować. Stwórz odległość i jeśli to możliwe, odetnij takiego osobnika od swojego życia.

5. Wampir degragator

Ze względu na ich niską samoocenę, wampir typu degragator uwielbia wybierać innych ludzi i traktować ich jako niższa rasa ludzka. Taki degragator lubi żerować na niepewności i wzmacniać swoje ego, sprawiając, że czujesz się mały, żałosny i/lub zawstydzony.

Jak pielęgnować swoją energię: pamiętaj, że prawdziwe poczucie własnej wartości musi pochodzić z wewnątrz. Nie brać do siebie tego co mówi, sądzi i twierdzi tego typu wampir. Bądź świadomy ich głębszego bólu i potrzeby dobrego samopoczucia. Kiedy stajesz się defensywny, przegrywasz. Trzymaj zrównoważoną głowę i staraj się być dla nich słodki (co naprawdę wytrąca ich z równowagi!). Zredukuj lub odetnij z nimi kontakt, jeśli to możliwe.

6. Niewinny wampir

Wampiry nie zawsze są złośliwe, jak w przypadku Niewinnego Wampira. Czasami mogą być bezradnymi ludźmi, którzy naprawdę potrzebują pomocy, takich jak dzieci lub dobrzy przyjaciele, którzy zbytnio polegają na tobie. Dobrze, że pomagasz tym, na których ci zależy, ale ważne jest również, aby zachęcić ich do samowystarczalności. Odgrywanie roli stałego „punktu zaczepienia” lub wsparcia ostatecznie doprowadzi do utraty energii. W rezultacie będziesz miał mało energii do utrzymania się.

Jak pielęgnować swoją energię: Pomoc potrzebującym jest przejawem współczucia i miłości, ale musisz także pamiętać, aby kochać siebie. Delikatnie przypomnij takiemu wampirowi, że w swoim życiu potrzebujesz czasu również dla siebie. Zachęć ich, aby rozwinęli siłę, hart ducha i odporność, abyś mógł usunąć rolę stałego opiekuna/punkt oparcia lub dawcy.

Rozwijanie umiejętności tworzenia wolności emocjonalnej jest niezbędną umiejętnością życiową. Bez tego możemy łatwo ugrzęznąć w pozbawionych mocy przekonaniach, lękach, rolach i obowiązkach, które wysysają naszą siłę życiową.

 

 

Jaki rodzaj wampira energii pojawił się najbardziej w twoim życiu … i co z tym zrobiłeś?